09/12/2019
367

DEĞİŞİMİ FARK ET

Kişisel gelişim seminerlerinden oluşan bir sosyal sorumluluk projesidir. Bu proje, Adana Sekoya Kişisel Gelişim Merkezi ve Çukurova Belediyesi işbirliği ile bir protokol imzalanarak, her ayın son çarşambası, değişen konu başlıklarımız ile ücretsiz olarak Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde sizlerle birlikte olacağız.

 Adana Sekoya Kişisel Gelişim ve Danışmanlık Merkezi olarak, bu ve benzeri çalışmalarla, daha farklı  bir çok yönümüz ile sizlere Sekoya’yı anlatmak ve tanıtmak istiyoruz. Kişisel Gelişim Eğitimleri, seminerleri veya bireysel terapilerimizle, isteyen birçok kişinin hayatlarına dokunmak, harekete geçirmek, değişim ve gelişim yolculuğunda profesyonel destekçiniz olarak sizlerle daha nice yıllar ve yollar almak istiyoruz.

 Adana Sekoya Kişisel Gelişim ve Danışmanlık Merkezi olarak kişisel gelişim eğitimlerimizin veya seminerlerimizin amacı; kişinin iç dünyasında ihtiyaç duyduğu değişim ve gelişim ile kariyer belirleme, iş, meslek değişimi ve özel yaşam gibi alanlarda belirlediği hedefleri gerçekleştirirken maddi-manevi daha fazla doyum sağlamasına katkı sağlamaktır. Sekoya olarak misyonumuz; bütüncül bakış açısıyla kişilerin yaşamlarında değişim ve dönüşümü başlatmak… Vizyonumuz; “Bir insan değişir, dünya değişir.” Düşüncesi ile değişimi isteyen Adana ve internetin ulaştığı her kişide  ve her yerde  kökten uca değişimin sonuçlarını görmek. Değerlerimiz;

- İnsana bütüncül bakmak

-Gerçekçi ve pozitif bakış açısı kazandırmak

-Kişide sürekli iyileşme ve gelişme sağlamak

“Değişimi Fark Et” adlı kişisel gelişim seminerlerimizin birincisi, ben Esra Dağgeçen Aile-Evlilik-İlişki Danışmanı ve Psikoterapist olarak, Süphan Aytekin’de İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanı ve Profesyonel Yaşam Koçu olarak, 30 Ekim 2019 Çarşamba günü saat:14.00-16.00 ‘ da Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdik. Seminerimizin konusu “Kendimi Yönetiyorum” başlığıydı. Amacımız; stres, öfke ve zaman yönetimi konularında ihtiyaç duyan kişilere bilgiler vermek ve beceriler kazanmasını sağlamaktı. Seminerimize yaklaşık 250 kişi katıldı. Yoğun ilgi ve talep gören bir çalışma oldu. Katılımcılarımıza; stres, öfke ve zaman yönetiminin hayatımıza etkileri, iş ve ev yaşamımızda stresin veya öfkenin sebepleri, fizyolojik ve psikolojik belirtileri, kodlarımız, düşünce biçimimiz gibi konularda bilgiler verip, farkındalık kazanmaları sağlandı. Ayrıca; doğru nefes nasıl alınır, neden gereklidir, faydaları nelerdir anlatılarak nefes egzersizi yaptırıldı. Yine, kendimizi stresli hissettiğimiz bir durumda veya anlık bir öfke anında uygulayabileceğimiz EFT yöntemi anlatıldı. Katılımcılarımızın yoğun ilgisini çekince birkaç kere daha bu teknik yaptırıldı. Zaman yönetiminin önemi ve zamanı nasıl daha verimli kullanabilir, neler yapabiliriz gibi bazı teknikler uzmanımız tarafından önerildi. Katılımcılarımıza, seminerin sonunda çok etkili ve konu ile bağlantılı bir meditasyon da yaptırarak, herkesin sakin ve dingin bir ruh hali ile, yeni kazandıkları farkındalıklar ve bilgiler ile Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi’nden keyifle ayrılmalarını sağladık. Sorusu olanları cevapladık, daha ayrıntılı bilgi isteyen kişileri ise, Adana Sekoya Kişisel Gelişim ve Danışmanlık merkezimize yönlendirdik.

2. Seminerimizin konusu ise; “Yaşamda Değişim”. Amacımız; bireysel ve toplumsal olarak değişime olan bakış açımızı değerlendirmek, yeni kazanımlar sağlamak. Yine 27 Kasım 2019 Çarşamba günü, 14.00-16.00  saatleri arasında, Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezinde sizlerle birlikte olacağız.

Yıl boyunca, her ayın son çarşambası yapmaya devam edeceğimiz bu sosyal sorumluluk projelerimize herkes davetlidir ve seminerlerimiz ücretsizdir.  

Gelişim ve değişim yolculuğunuzun hiç bitmemesi dileğiyle…

                                                                                    ESRA DAĞGEÇEN

                                                               Aile/Evlilik/İlişki Danışmanı- Psikoterapist