19/10/2019
287

Affetme ve Yeniyi İnşa Etme

 

Affetme ve Yeniyi İnşa Etme Atölye Çalışmamızda neler yaptık?

14 Eylül 2019 günlerden cumartesi ayın dolunay hali yani affetmek için en güzel gün. Adana Sekoya Kişisel Gelişim ve Danışmanlık Merkezimizin kapıları Affetme ve Yeniyi İnşa Etme Atölye çalışması için açıldı.  Ortam hazır, ben hazır, katılımcılarımızın hazır olduğu saatte sunumum başladı.

Yaptığımız çalışma için kişi sayısını 15 ile sınırlı tutmuştuk fakat özel bir zaman olduğu için (dolunay) sayımızın üzerine çıktık. Affetmeye hazır yeniyi inşa etmeye hevesli, farkındalığı yüksek insanlara sunum yapmak ve çalışmayı gerçekleştirmek bana o kadar çok doyum verdi ki sunumun hemen sonrasında yetişmem gereken bir kuzen düğününe tam enerji ile gittim. Affetme yapınca kuşkanatları takıyorsun yani yorgun değil capcanlı ve ışık saçan bir insana dönüşüyorsun.

O gün ne mi yaptık?

Etkileşimi çok güzel bir tanışma çalışması yaptık. Sır, gelirseniz siz de kendinizi böyle tanıtacaksınız. Affetme bizler için ne anlama geliyor onu konuştuk. “Affetmeli miyiz?” sorusuna katılımcılarımızdan müthiş cevaplar aldık. “Ne zaman affetmeliyiz?” sorusuna farklı bakış açılarıyla kişisel farklılıkları gördük. En sonunda           “Nasıl Affederiz?” sorunu sorduk. Ve sonunda affetme bakış açılarını gördüm.

Sonrasında nerde hata yaptığımızı, neyi yapıp neyi yapmadığımızı anlayıp, doğru yöntemin nasıl uygulanması gerekir kısmana geçtim. Birçok ritüele ve tekniğe sahip olan affetme çalışmasını; ben en etkili ve daha sonrasında da kişinin kendi başına da uygulayabileceği yöntemi uygulattım. Kimi kendini, kimi arkadaşını, kimi ailesinden bir bireyi affederek bu hafifliği deneyimledi. Kişi şifalanmak için hazır olduğunda kısmet olur böyle çalışmalar.

Yeniyi inşa etme; işte benim uzmanlık alanım. Hedefler nasıl yapılır? Planlama nasıl yapılır? Olumlama nasıl yapılır? Motivasyon nasıl sağlanır? Hepsi ve daha fazlasını barındıran bir çalışmayı paylaştım katılımcılarımızla. Kendi yaşamımda deneyimleyip, uzun yıllar üzerinde titizlikle çalışıp, bugün yaptığım işin alt yapısını nasıl kurduğumu anlattım. Buradaki amacım; ben “Süphan Aytekin” olarak neleri başararak bu noktalara geldiğimi paylaşmaktı. Bu yolculuğumda, Louis Hay  “Yeniyi İnşa Etme” çalışmalarında bana ışık olmuş isimlerden ilkidir. Aldığım eğitimler ile bu düşünce biçimini bir teknik haline getirerek hayata geçirdim.  Uzun yıllardır hem kendi hayatımda, hem kurumsal şirket danışmanlığında hem de bireysel seanslarımda bu teknikleri kullanmaktayım.

Çalışmamız saat 17.00 da bitmesi gerekirken 18.00 da bitti, düğün olmasaydı nerde son bulurdu bilemiyorum. Tokalaşarak başladığımız iletişimimiz, sarılarak son buldu. Ayrılırken yeni bilgiler koyduk cebimize, unuttuklarımızı hatırladık hafızamızda, kararlar aldık hayata geçirmek için…

Bazı katılımcılarımız, aldığı kararları hemen hayata geçirmek için gerekli olan ilk adımı attı. Katılımcımız N. 13 yıllık sigara bağımlısıydı. Bize, biorezonans ile sigara bırakma için geldi. Hayatında değişim ve dönüşüm başladı.

Siz de hayatınızda “Kökten uca değişim ve dönüşüm” başlasın diyorsanız, doğru adresin Adana Sekoya Kişisel Gelişim ve Danışmanlık Merkezi olduğunu bilin.

Bu platformdan katılımcılarımıza tekrar teşekkür ediyorum ve diğer çalışmalarımda da buluşmak üzere diyorum.

14.09.2019

Süphan Aytekin

Spritüel-Yaşam Koçu